טיפול זוגי בזום

העמקת התקשורת הזוגית ופתרון משברים בזוגיות

טיפול זוגי בזום

העמקת התקשורת הזוגית ופתרון משברים בזוגיות

עיקרי הטיפול הזוגי בזום

בין אם אתם חווים קשיים בתקשורת וריבים שחוזרים על עצמם או פשוט רוצים לחזק את הקשר.

זוגיות היא הדבר בחיים שלנו שמפגיש אותנו יותר מהכל עם הדפוסים הכי עמוקים והכי מפעילים שלנו. על מנת למצוא יחד תקשורת אפקטיבית וליצור יחד חיים מלאי תשוקה וכייף הרבה פעמים נדרש צד שלישי שיבוא, יקשיב לשני הצדדים ויתן מקום לכאב ומתוך כך לצמיחה המשותפת.

בריקוד הסבוך של אהבה, זוגות מוצאים את עצמם פעמים רבות מתמודדים עם אתגרים שעלולים להלחיץ את מערכת היחסים שלהם. זה המקום שבו טיפול זוגי, מרחב ייעודי לטיפול ופתרון בעיות, ממלא תפקיד מרכזי. בואו נחקור את ההיבטים השונים של טיפול זוגי ונפרום את היתרונות שהוא מביא לשולחן.

הבנת טיפול זוגי
טיפול זוגי, המכונה גם ייעוץ זוגי או זוגיות, הוא שירות מקצועי שנועד לסייע לבני הזוג לנווט בין קשיים בזוגיות שלהם. בניגוד לתפיסות השגויות הנפוצות, זה לא נועד רק למערכות יחסים על הסלעים; במקום זאת, זוהי גישה פרואקטיבית לשיפור ולחיזוק הקשר בין השותפים.

מתי לשקול טיפול זוגי?
הכרה בסימנים המעידים על צורך בטיפול זוגי הוא מכריע. בין אם מדובר בוויכוחים מתמשכים, התמוטטות בתקשורת או תחושת ריחוק רגשי, פנייה לעזרה מוקדמת יכולה למנוע את הסלמה של בעיות. טיפול זוגי מספק מרחב בטוח לטפל בחששות ולפעול לקראת מערכת יחסים בריאה יותר.

בניית אמון ואינטימיות
אמון הוא היסוד של כל מערכת יחסים בריאה. טיפול זוגי מצייד את בני הזוג באסטרטגיות לבניית אמון מחדש, טיפוח אינטימיות רגשית. באמצעות תרגילים מודרכים ותקשורת פתוחה, זוגות יכולים לגשר על פערים וליצור בסיס חזק יותר לזוגיות שלהם.

לימוד תקשורת אפקטיבית
תקשורת אפקטיבית היא מיומנות שיכולה ליצור או לשבור מערכת יחסים. טיפול זוגי מלמד טכניקות הקשבה אקטיביות ומעודד בני זוג להביע את צרכיהם ודאגותיהם בגלוי. כושר התקשורת החדש הזה מחזק את הקשר בין זוגות.

ניהול עימותים בצורה בריאה
סכסוך הוא בלתי נמנע, אבל האופן שבו זוגות מנווטים בו קובע את בריאות מערכת היחסים שלהם. טיפול זוגי עוזר לזהות דפוסים לא בריאים, ומציע אסטרטגיות מעשיות ליישוב קונפליקטים. זה מאפשר לזוגות לטפל בחילוקי דעות בצורה בונה מבלי לגרום לנזק מתמשך.

מה זוגות מספרים על הטיפול הזוגי?

״לפני המפגשים כל הזמן הרגשתי לא מובן ושאנחנו מגיעים לריבים בקלות מדי על דברים קטנים. דרך הסדנה יכולתי לראות את הדברים הקטנים שאנחנו אוגרים אחד על השניה ואיך לשחרר את כל הרגשות האלו שמצטברים. העבודה עם הגוף ממש שינתה לי את הגישה כלפי תלונות וקשיים במערכת יחסים.״
טל ורונן

״האמת שבכלל לא חשבתי שאני יכולה לקבל כל כך הרבה בכמה שעות. אני לא הולכת להרבה דברים כאלו והיתה בי התנגדות לבוא. אבל מהרגע הראשון הרגשתי בטחון ומקצועיות עם יובל שאיפשר לי להרגע ולהרגיש בבית במרחב.״
חן ולירן

״במפגשים האלו האלו קיבלנו כלים איתם אנחנו ממשיכים לעבוד גם שבועות אחרי, הכלי תקשורת נגעו בנו במיוחד ואני בהודיה ענקית ליובל שמאפשר לזוגות להיפגש באופן הזה.״
ענת ויוסי

היתרונות של טיפול זוגי בזום

שיפור תקשורת: תקשורת היא הבסיס ליחסים בריאים. תוך כדי המפגשים, תלמדו איך לשוחח בין עצמכם בצורה פותחת ויעילה, ולהביע את הרגשות והדעות שלהכם.

יצירת בסיס של אינטימיות: יחד, אנחנו נמצא קרבה דרך שיתופים. ניצור בסיס איתן שנותן לכם את האדמה להצמיח ממנה את הקשר עוד ועוד.

חיזוק הקשר: הטיפול יעזור לכם להתחבר אחד לשניה יותר לעומק. זה יכול לחזק את התחושות של אהבה ותחושת הביטחון בזוגיות.

פתרון סכסוכים: כשאתם נתקלים בסכסוכים ובבעיות בזוגיותכם, הטיפול יכול לסייע לכם למצוא דרכים לפתרון סכסוכים והגעה להסכמות.

חיזוק הביטחון העצמי: הטיפול גם מסייע לזוגות לפתח ביטחון עצמי וביטחון ביחס לקש, מה שיסייע לכם להרגיש יותר בטוחים בזוגיות.

למי זה מתאים?

☀️ זוגות מכל מגוון קשת הנטיות, יש לי נסיון גם עם זוגות קונבנציונאליים וגם זוגות אלטרנטיביים
☀️ זוגות בכל סוג של מערכת יחסים, גם לזוגות במערכות יחסים מונוגמיים וגם מערכות יחסים פתוחות
☀️ זוגות שרוצים לחקור ולהעמיק את האינטימיות האישית והזוגית שלהם
☀️ זוגות שמרגישים שיש עוד כל כך הרבה כלים ללמוד על מנת להעשיר את החיים שלהם
☀️ זוגות שהתשוקה ביניהם דעכה ורוצים להבעיר אותה מחדש

שיחת הכרות ללא תשלום

המפגשים יכולים להיות בכל שעה ביום שנוחה לכם, בין אם זה בקליניקה בפרדס חנה או בנוחות של הבית שלכם דרך הזום. ניתן ליצור איתי קשר ישירות בטלפון – 0508572464

יובל כהן צדק

יובל הוא מטפל ומנחה סדנאות בין לאומי שתומך בעשרות זוגות בשנה לשפר את מערכות היחסים והתקשורת שלהם. הוא משלב בין כלים מעולמות שונים כגון: דמיון מודרך, תנועה, גוף, תקשורת מקרבת וחיבור מודע.

הוא מתמחה בNLP והנחיית סדנאות מזה 15 שנים

דילוג לתוכן